Про проект

У жовтні 2019 року American Bar Association’s Rule of Law Initiative (ABA ROLI) розпочала проект «Сприяння Інтернет свободі в Україні». Цей 36-місячний проект допоможе зацікавленим сторонам відстоювати закони та політики, які сприяють Інтернет свободі та свободі вираження поглядів онлайн.

Протягом останніх кількох років український Парламент активно розробляв та вносив зміни до широкого кола законів, які регулюють Інтернет свободу. Часто це робилося поспіхом та в результаті реакції на російське втручання, анексію Криму та конфлікт на Сході України. У цей період організації громадянського суспільства (далі - ОГС) та захисники Інтернет свободи, розуміючи реальну загрозу національній безпеці, з якою стикається Україна, працювали над просуванням законів та політик, які захищають свободу вираження поглядів. Але, незважаючи на величезну проведену роботу щодо відстоювання Інтернет свободи та свободи вираження поглядів онлайн, державна політика в цьому напрямку залишається незрозумілою та непередбачуваною, а ОГС мусять продовжувати стежити за цими процесами та намагатися корегувати їх відповідно до міжнародних стандартів.

Крім того, місцеві ОГС часто потребують міжнародної експертизи для отримання інформації про Інтернет свободу та свободу вираження поглядів онлайн. Ця потреба часом провокує запізнілі реакції місцевих організацій на швидкі зміни в законодавчому середовищі України. Тому важливо розвивати знання та спроможність місцевих адвокатів прав людини та громадських організацій, сприяючи незалежності українських ОГС у їхніх зусиллях щодо захисту Інтернет свободи.

Відповідно до планів нової програми, ABA ROLI буде співпрацювати з місцевими ОГС та експертами з України та з-за кордону, а також виробляти спільне бачення та підходи разом з приватним сектором, Парламентом та державними установами для:

  • Посилення експертизи в питаннях Інтернет свободи та національної безпеки;
  • Покращення юридичної обізнаності, для забезпечення поваги до принципів прав людини при розробці нових законів;
  • Підвищення спроможності українських ОГС до захисту та просування Інтернет свободи;
  • Стимулювання взаємодії між ОГС, приватним сектором та державними органами.
Щоб досягнути цих цілей та для відстоювання прав людини в Інтернеті ABA ROLI планує організовувати експертні симпозіуми та конференції з представниками місцевих та міжнародних юридичних та правозахисних організацій, адвокатами, представниками приватного сектору та державних установ, а також громадськими організаціями. Також, для просування Інтернет свободи та свободи вираження поглядів онлайн, ABA ROLI надаватиме технічну допомогу та фінансову підтримку місцевим ОГС, відібраних на конкурентних засадах.
 
До того, у червні 2016 ABA ROLI запустила Програму «Розвиток і Удосконалення Нормативно-правовий Бази щодо Захисту Прав і Свобод в Інтернет в Східній Європі і Євразії» і здійснювала підтримку розвитку і вдосконалення нормативно-правової бази щодо захисту прав і свобод в Інтернет в Європі і Євразії (Е & Е) з довгостроковою метою створення більш сприятливого правового середовища для використання та обміну інформацією.
 
В рамках тієї Програми, ABA ROLI взаємодіяла з регіональними організаціями громадянського суспільства та експертами в 11 країнах регіону з метою створення спільноти й розвитку потенціалу юристів, адвокатів і громадських організацій для сприяння свободі вираження поглядів, асоціації та поширення інформації в Інтернет. 
 
Програма була спрямована на:
  • створення і навчання регіональної мережі профільних юристів, адвокатів і активістів громадських організацій з метою просування Інтернет свобод, а також правового і процесуального їх супроводу;
  • розширення охоплення мережі профільних юристів, адвокатів і активістів шляхом зміцнення національного рівня активності і взаємодії; а також
  • залучення законодавців, суб'єктів формування політики та виконавчої влади шляхом створення і поширення типових проектів нормативно-правової бази та проведення освітніх семінарів.
Переглядайте відео, щоб дізнатись більше про діяльність ABA ROLI в межах програми «Сприяння Інтернет свободі в Україні» та долучайтеся до співпраці! 
Много шаблонов Joomla на JooMix.org